Egy félidő után kifújt a Szolnok

Keller Ákos (keller ákos, )

A friss kupagyőztes Szolnoki Olaj 74-57-es vereséget szenvedett az Olimpija Ljubljana otthonában a férfi kosárlabda Adria Liga 20. fordulójának szombati játéknapján.

Az utóbbi időben magára találó Szolnoki Olaj azt az Olimpija Ljubljanát fogadta az Adria Ligában, amely a hétvégén hazája kupadöntőjében ezüstérmet szerzett. A két csapat fej fej mellett haladt a mérkőzés során egészen a félidőig, ekkor az eredményjelző is egált mutatott (32-32).

A harmadik negyed elején aztán a Ljubljana állva hagyta a Szolnokot, mindössze öt perc elegendő volt ahhoz, hogy tíz ponttal elhúzzon a szlovén együttes. A folytatásban folyamatosan nőtt a különbség a felek között, a végeredmény pedig 74-57 lett.

A Szolnok – amelynek legeredményesebb játékosa Keller Ákos volt szombaton, ő 13 pontig jutott –hat győzelemmel és 14 vereséggel áll a sorozatban.

Eredmény – Adria Liga, 20. forduló

Olimpija Ljubljana (szlovén)-Szolnoki Olaj 74-57 (18-18, 14-14, 23-13, 19-12)
legjobb dobók: Stepheson 15, Salin 14, illetve Keller 13, Rakic, Lóránt 12-12

Magyar NB I.:

Atomerőmű SE – Naturtex-SZTE-Szedeák 79-65 (20-12, 16-16, 18-20, 25-17)
legjobb dobók: McGruder 20, illetve Levy 19

Alba Fehérvár – Zalakerámia-ZTE KK 113-83 (28-22, 37-21, 27-20, 21-20)
legjobb dobók: Somogyi 24, illetve Gáspár 16

Kaposvári KK – EGIS Körmend 95-72 (25-20, 21-12, 27-18, 22-22)
legjobb dobók: Hendlein 31, illetve Rakocevic 19

Falco-Trend Optika KC Szombathely – MARSO Nyíregyházi KK 97-86 (24-23, 24-23, 19-21, 30-19)

Pécsi VSK-PANNONPOWER – KTE-Duna Aszfalt 84-76 (24-16, 13-21, 13-20, 20-13, 14-6) – hosszabbítás után
legjobb dobók: Veljko 23, illetve Derasimovic, Wittmann 15-15

FORTRESS Jászberény – Sopron KC 76-84 (17-28, 23-15, 17-22, 19-19)
legjobb dobók: Soós 14, illetve Borisov 22