Hibátlan maradt a svéd hokiválogatott

Daniel Alfredsson (daniel alfredsson, )

Svédország Svájcot, Csehország Lettországot győzte le Szocsiban.

Svédország Csehországot, Svájc pedig Lettországot győzte le a Szocsiban zajló téli olimpia hokitornájának első csoportkörében, pénteken így két jól rajtoló csapat mérkőzött meg egymással. Az északi együttest nagy veszteség érte, ugyanis a Detroit Red Wings klasszisa, Henrik Zetterberg kiújuló hátsérülése miatt már nem játszik a tornán.

A svájciak olyannyira jól tartották magukat a svédekkel szemben, hogy az első harmadban mindössze öt kapuralövést engedélyeztek ellenfelüknek, majd ugyan átvették az irányítást a sárgamezesek, két harmad után még 0-0 volt az állás. Egészen az 53. percig kellett várni az első gólra, azt Daniel Alfredsson ütötte, ezzel a meccset is megnyerve csapatának.

A győzelem azt is jelenti, hogy Svédország bejutott a negyeddöntőbe.

Ebből a szituációból szerezte Alfredssona  győztes gólt
Fotó: Europress Fotóügynökség

A játéknap korábbi szakaszában a csehek javítottak a lettek ellen: ugyan Lettország kétszer is egyenlített a meccs során, Jaromir Jagrék végül 4-2-re nyertek.