Otthon kapott ki a Sopron

fegyverneky zsófia (fegyverneky zsófia)

A Sopron hazai pályán kikapott szerdán az Orenburgtól a női kosárlabda Euroliga tizedik fordulójában.

A csoportjukban három győzelemmel és hat vereséggel sereghajtó soproniak az első negyedben remekül tartották a lépést az ötvenszázalékos (5/5) mérleggel rendelkező Orenburggal. A második játékrész kevesebb kosarat hozott, az oroszok kilenc ponttal elhúztak (20-29), de a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia és az amerikai Tianna Hawkins vezette magyar bajnok visszazárkózott, a félidőben 31-34 volt az állás.

Térfélcsere után Igor Polenek tanítványai még jobban rákapcsoltak, 37-36-nál megelőzték a vendégeket, aztán 39-47-nél mégis a Sopron szerb vezetőedzője volt kénytelen időt kérni. Ennek ellenére az utolsó szakasz 45-55-ről indult, és mivel a zöld-sárgák nem tudtak válaszolni az Orenburg 9-0-s rohamára, a hátralévő időben már nem maradt esélyük fordítani.

A Sopron egy hét múlva a Montpellier-hez látogat.