Közel a csoportgyőzelemhez az Olaj

Keller Ákos (keller ákos, )

A Szolnoki Olaj magabiztos győzelmet aratott az olasz Reggio Emilia felett kedden a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupában, a nyolcaddöntős szakasz negyedik fordulójában.

A Szolnoki Olaj kosárlabdacsapata hazai környezetben léphetett egy nagyot a továbbjutás kiharcolása felé az Eurochallenge második csoportkörének 4. fordulójában.

Ehhez azonban az olasz Grissin Bon Regio Emilia csapatát kellett legyőzni a J csoportban, az itáliaiak pedig a mérkőzés elején, még ha rövid ideig is, de vezettek. Warren, Lóránt és Keller is jó játékkal jelentkezett, így összességében magabiztos első félidőt hozott le az Olaj, melynek végén 45-35 volt az állás.

Keller Ákos és társai győzelmet ünnepelhettek

A harmadik etapban az olaszok visszakapaszkodtak a meccsbe, de a Szolnok a negyedik negyed elején gyakorlatilag el is döntötte a meccset. A végeredmény 90-78 lett.

A csoportgyőzelem felé nagy lépést tevő Tisza-parti együttes egy hét múlva a szlovén Novo Mestóhoz látogat.