Kilencven érmet nyertek a SZUE úszói

Jójárt Dániel

2014. 02. 11. 10:55

A VI. TYR Kupa Nemzetközi Úszóversenyt a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában rendezték meg, a HÓD Úszó SE és a Szegedi Úszó Egylet közös szervezésében.

A kupán megyénket öt úszóklub képviselte nagyon jó eredménnyel. A TYR Kupán három nemzet – szerb, román és magyar – 25 klubjának 361 versenyzője állt rajtkőre. Korcsoportos bontásban 10 női és 10 férfi versenyszám volt.

Szegedi Úszó Egylet

A SZUE 89 fős csapattal indult és 90 érmet nyert. Az összetett pontversenyben fölényesen emelkedett a többi résztvevő fölé. 32-en végeztek dobogós helyen. Novoszáth Melinda, aki hat versenyszámban állt rajthoz és majdnem mindet meg is nyerte. Ulrich Botond, aki öt arany- és egy ezüstérmet szerzett, míg Bonecz Boglárka,Balla Rebeka és Tóth Tamara négyszer, Béres Hanna háromszor, Sallai Szabolcs, Pádár Nikoletta és Ruzsa Bence kétszer állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, míg Fábián Milán, Fábián Fanni, Szabó Réka, Tárkány István, Dér Denisz és Ashe Albert egy aranyéremmel lett gazdagabb. Az aranyérmesek mellett ezüst- és bronzérmes helyezést ért el Novoszáth Tamás, Bajusz Petra, Paragi Leonárd , Sliz Bálint, Kis Levente, Vass Laura, Szabó Bálint, Ladócki Ádám, Rácz Levente, Kárász Krisztián, Szabó Csenge, Herczeg István, Fábián Bettina, Csányi Tamás, Paszternák Dóra, Osvay Borbála és Kószó Martin.

Összegzés

A HÓD Úszó SE csapat tagjai 13 alkalommal végeztek első helyen és összesen 35 érmet nyertek. A Szentesi Városi Úszó Klub 22 úszóból álló csapata 8 éremmel büszkélkedhet. A Csongrádi Poseidon ÚKSE 12 versenyzővel indult és 5 éremmel fejezte be a versenyt, míg a Hódmezővásárhelyi Senior Úszó-Vízilabda Club négy indulója közül két versenyző összesen 5 érmet nyert.