Dunaújvárosban nyert a Fehérvár

Hetényi Zoltán (hetényi zoltán, )

A Sapa Fehérvár AV19 a nyitóharmadban ütött hármat a Dab.Docler jégkorongcsapatának, innen már nem volt visszaút a hazaiak számára.

Nagy várakozás előzte meg a Magyar Kupa-győztes Sapa Fehérvár AV19 dunaújvárosi vendégjátékát. A MOL Liga-címvédő hazaiak jól kezdtek, az első támadásukat góllal is zárták, de a játékvezető érvénytelenítette azt. Innentől kezdve Hetényi Zoltán eszén nem tudtak túljárni az Acélbikák, miközben a fehérváriak három gólt is ütöttek az első szünetig.

A második harmadban nagyot fordult a játék képe, ezúttal a vendéglátók tudtak eredményesebb hokit bemutatni. Két gyors támadást is sikeresen fejezett be Dab.Docler, így 2-3-ról folytatták a felek az utolsó játékrészben.

Nagy küzdelmet hozott a harmadik felvonás, a Dunaújváros több ízben is egyenlíthetett volna, ám több találat már nem született – pedig a végén még a kapust is levitte az emberelőnyben játszó Dab –, maradt a 2-3. Szerdán Székesfehérváron folytatódik a csata, még szerencsére minden kérdés nyitva van.

Eredmény – Szuperkupa, 1. mérkőzés

Dab.Docler-Sapa Fehérvár AV19 2-3 (0-3, 2-0, 0-0)
gól: Szappanos (35.), Pavuk (40.), illetve McGregor (6.), Mihály (15.), Németh (16.)