Norvégiában is nyert a Fradi

Szucsánszki Zita (szucsánszki zita, )

A ferencvárosi női kézisek kettős győzelemmel jutottak tovább a legjobb nyolc közé a KEK-ben.

Szucsánszki Zitáék a legjobb nyolcban vannak

A KEK nyolcaddöntőjének odavágóját 40-30-ra nyerte meg az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabda, amely így magabiztosan várhatta a norvégiai visszavágót. A vasárnapi mérkőzésen a Bergen vezetett a meccs nagy részében, ugyanakkor Elek Gábor lányai higgadtan játszhattak, a továbbjutás még így sem forgott veszélyben.

A hazaiak vezettek 15-12-re a félidőben és a második félidő elején négy gól is volt a különbség, a 43. percben Zácsik találatával egyenlítettek a zöld-fehérek. Innentől kezdve nem volt megállás Szucsánszki vezérletével a győzelmet is megszerezte a Fradi, 27-33 lett a vége, a Ferencváros kettős győzelemmel lépett tovább.

A negyeddöntő sorsolását kedden tartja majd az Európai Kézilabda Szövetség Bécsben.