Az USA lejátszotta a pályáról Finnországot

USA (usa, )
USA (usa, )

Az Egyesült Államok női jégkorong-válogatottja a finnek felett aratott magabiztos győzelemmel kezdte meg szereplését a szocsi téli olimpián.

A kezdőkörnél ünnepelt az amerikai csapat
Fotó: Europress Fotóügynökség

A Vancouverben ezüstérmet szerző amerikai hokicsapat egyik nagy riválisával, a kanadai ötkarikás játékokon harmadik helyen zárt Finnországgal mérkőzött meg az olimpiai jégkorongtorna első mérkőzésén. A tengerentúli hölgyek nem váratták sokáig a publikumot, ugyanis már a találkozó 53 másodpercében megszületett az olimpia első gólja, amely Hilary Knight nevéhez köthető.

Elképesztően nagy volt a két csapat közti különbség, míg az amerikaiak sorra dolgozták ki a helyzeteket, addig a finnek csak elvétve jutottak lövésig, ha igen, Jessie Vetter akkor is védeni tudott. Az USA a második harmadban két gólt ütött, 3-0-s előnyében pedig kissé kiengedett, így a záró húsz perc viszonylag szorosabb volt, sőt, Finnországnak az 56. percben a szépítés is összejött, 3-1 lett a végeredmény – miközben a kapuralövést 43-15-re nyerték az amerikaiak.

Az A csoportban szombaton még a címvédő és ismét nagyon esélyesnek számító Kanada Svájccal mérkőzik meg.