Ez mindig fáj: vereség a románoktól

Babos Tímea és Jani Réka-Luca három szettben kikapott Monica Niculescutól és Irina-Camelia Begutól, így a románok 2-1-re nyertek a Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport tornájának első fordulójában.

Az 1-1-es állás utáni mindent eldöntő ütközet 2 óra 13 percig tartott, de igazi izgalmakat csak az első játszma hozott. Nemcsak azért, mert nem működött a csarnokban az eredményjelző, hanem azért is, mert a nyitófelvonást a két szettlabdát hárító hazai duó nyerte nagy csatában 7:6-ra.

A folytatásban azonban Babosék már csak két gémet hoztak, közben Jani vállát ápolni is kellett, így a meccs végül egyoldalúan zárult.

A magyarok legközelebb pénteken lépnek pályára, amikor a britek elleni vereséggel kezdő lettekkel szállnak szembe.

Fed Kupa euro-afrikai zóna I-es csoport, első forduló, eredmények:

B csoport: Románia-Magyarország 2-1

Monica Niculescu, Irina-Camelia Begu – Babos T., Jani Réka-Luca 6:7 (5-7), 6:2, 6:0