A szünet után döntött a Győr

Bencze Tamás (bencze tamás, )

A legutóbb ezüstérmes Győr simán, 18 ponttal legyőzte a vendég Zalaegerszeget a női kosárlabda NB I első szombati mérkőzésén.

Kötelező győzelem várt szombaton a Hat Agro UNI Győr csapatára, amely hazai környezetben fogadta a ZTE-t. A zalaiak az első félidőben tartani tudták a lépést a Rába-partiakkal, csak négy pont volt Bencze Tamás együttesének előnye a nagyszünetben.

A harmadik negyedben eldöntötte a mérkőzést a Tinkle és Diamant vezette Győr, a hazaiak ezt a tíz percet 35-11-re nyerték meg. Az utolsó percekben sok hiba jellemezte a győriek játékát, de ez végül belefért, így is magabiztos győzelem, 77-59 lett a vége.

„Ezen a meccsen is bebizonyosodott, hogy az nem elég, ha csak kiküldjük a mezt a pályára. A szünetben a segítségemmel tudatosult ez a lányokban, s a harmadik negyed olyan volt, amilyennek lennie kell. A zárószakaszban a fiatalok, illetve az eddig kevesebb lehetőséget kapott játékosok játszottak. Volt, aki ezzel élni tudott, volt, aki kevésbé” – értékelte az összecsapást Bencze Tamás.

A Sopron idegenben, míg a Diósgyőr és a Pécs hazai pályán tudott nyerni szombaton a női kosárlabda Közép-európai Ligában. A négy magyar érdekeltségű találkozón egyedül a Cegléd hagyta el vesztesen a pályát. A ceglédiek 68 pontos vereséget szenvedtek Rózsahegyen.