Franciaországban remekelt az Olaj

szolnoki olaj (szolnoki olaj)

A Szolnoki Olaj magabiztos győzelmet aratott a francia Cholet vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupában, a nyolcaddöntős szakasz harmadik fordulójában.

A két meccs után ötvenszázalékos mérleggel álló szolnokiak remekül kezdtek, hozták az első negyedet, s a folytatásban sem engedték túlságosan kibontakozni a hazaiakat, igaz a nagyszünetre nyolcpontosra csökkent az első szakasz után még 12 pontos előnyük.

A harmadik 10 percben ismét remekelt a magyar együttes, amely már megnyugtató különbséggel vezetett a zárónegyed előtt, így még az is belefért, hogy a befejező 10 percet kétpontos különbséggel elbukja.

A Tisza-parti együttes február 11-én az olasz Reggio Emiliát fogadja.

A címvédő és második helyen álló Alba Fehérvár hazai pályán 81-65-re nyert a listavezető Atomerőmű ellen szerdán a férfi kosárlabda NB I rangadóján.

Eredmény – Eurochallenge Kupa, nyolcaddöntős szakasz

J csoport, 3. forduló:

Cholet (francia)-Szolnoki Olaj 70-85 (12-24, 24-20, 13-22, 21-19)
a magyar csapat legjobb dobói: Holiday, Lóránt 20-20, Warren 12, Vojvoda 10

Férfi kosárlabda NB1

Alba Fehérvár-Atomerőmű SE 81-65 (25-17, 17-22, 26-12, 13-14)
legjobb dobók: Moore 18, Tóth N. 17, illetve McGruder 14, Körtélyesi, Jones 12-12