Wawrinka a legjobb svájci

Stanislas Wawrinka (stanislas wawrinka, )

Stanislas Wawrinka és Li Na is a harmadik helyre jött fel a férfi illetve a női tenisz-világranglistán azt követően, hogy megnyerték az Australian Opent.

Stanislas Wawrinka élete első Grand Slam-győzelmét aratta
Fotó: Europress/Getty Images

Az ausztrál nyílt bajnokság győztese, a svájci Stanislas Wawrinka a nyolcadikról jött fel a harmadik helyre a férfi teniszezők világranglistáján, amelyet változatlanul a vasárnapi döntőben alulmaradt spanyol Rafael Nadal vezet. Wawrinka pályafutása során először a legjobb svájci. Honfitársa, a korábbi éllovas Roger Federer – aki elődöntős volt Melbourne-ben – visszacsúszott a nyolcadik helyre.

A szerb Novak Djokovic megőrizte a második pozíciót, míg a negyedikre feljött az argentin Juan Martin del Potro. A spanyol David Ferrer és a brit Andy Murray két-két helyet rontva az ötödik, illetve a hatodik.

A legjobb magyar, Fucsovics Márton a 181.

A hölgyek mezőnyében a kínai Li Na nyerte az Australian Opent, ő egy helyet javítva a harmadik a női teniszezők legfrissebb világranglistáján. Továbbra is toronymagasan vezet az amerikai Serena Williams. Li döntőbeli ellenfele, a szlovák Dominika Cibulkova a 24.-ről feljött a 13. helyre.

Babos Tímea a legutóbbi pozíciójához képest négy helyet javítva a 83., míg a páros ranglistán a 38. helyről felugrott a 32.-re, ez utóbbi pályafutása legjobbja.