Cegléden gálázott a Sopron

Sara Krnjic, Sopron (sara krnjic)

A Sopron kiütéses, harmincpontos sikert aratott a Cegléd vendégeként a női kosárlabda Közép-európai Liga szombati fordulójában.

A sérült Fegyverneky Zsófia és Simon Zsófia nélkül utazott el Ceglédre a Sopron, azonban a vendégek így is magabiztos előnyt dolgoztak ki már egy negyed alatt. A találkozó a harmadik felvonásban dőlt el végérvényesen, amikor 23-9 arányban bizonyult jobbnak a Sopron ellenfelénél. Végül 87-55-re nyertek a 17 pontos Faris vezette vendégek.

„Örülök, hogy egy hosszú, fárasztó utazás után is jól teljesítettünk. Elégedett vagyok a látottakkal! A mérkőzés jól szolgálta felkészülésünket az előttünk álló feladatokra” – mondta a klub honlapján Igor Polenek, a vendégek vezetőedzője.

A PINKK 424 együttese a szlovák Samorin otthonában nyert 73-67-re.