Nadal hibátlan játékkal jutott tovább

Rafael Nadal (rafael nadal, )

A világelső magabiztos játékkal jutott be az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyedik fordulójába.

Gael Monfilsnak ritka nagy pechje volt. A francia teniszező hiába tett meg mindent az Australian Open harmadik körében, a világelső Rafael Nadal ellenállhatatlan játékkal rukkolt elő. A gall nem játszott rosszul, sőt, ehhez képest pikk-pakk kétszettes hátrányban találta magát, a spanyol 6-1-re, majd 6-2-re nyert.

A harmadik játszmában már olyat is láthattunk, amit a meccs korábbi szakaszában nem: Monfilsnak bréklabdája volt, igaz, nem tudta kihasználni. 3-3-nál volt meg ismét a lehetősége arra, hogy elvegye Nadal adogatását, de ezúttal sem sikerült neki. Sőt, Nadal brékelt a következő játékban, majd sikerrel szervált a meccs megnyeréséért, két óra és három perc alatt kvalifikálta magát a legjobb 16 közé.

Rafael Nadalnak csak egy apró hullámvölgye volt
Fotó: AFP

A spanyol a következő körben azzal a 16. helyen kiemelt Nisikori Kejjel találkozik. A japán az amerikai Donald Youngot verte magabiztosan.

Korábban eldőlt, hogy a francia Jo-Wilfried Tsonga lesz Roger Federer ellenfele a következő körben, a gall honfitársát, Gilles Simont győzte le három szettben.

A hölgyeknél egy mérkőzés végeredményével vagyunk adósak: a fehérorosz Viktorija Azarenka még a vártnál is simábban győzte le az osztrák Yvonne Meusburgert, a második kiemelt 6-1, 6-0-ra nyert.

Eredmények – Australian Open, 3. forduló

nők:
Azarenka (fehérorosz, 2.)-Meusburger (osztrák) 6:1, 6:0
Sarapova (orosz, 3.)-Cornet (francia, 25.) 6:1, 7:6 (8-6)

Murray (brit, 4.)-Lopez (spanyol, 26.) 7:6 (7-2), 6:4, 6:2
Dimitrov (bolgár, 22.)-Raonic (kanadai, 11.) 6:3 3:6 6:4 7:6 (12-10)
Bautista (spanyol)-Paire (francia, 27.) 6:2, 6:1, 6:4
Federer (svájci, 6.)-Gabasvili (orosz) 6:2, 6:2, 6:3
Robert (francia)-Klizan (szlovák) 6:0, 7:6 (7-2), 6:4

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea, Petra Martic (magyar, horvát)- Ashleigh Barty, Casey Dellacqua (ausztrál) 6:1, 6:3