Hengerelt az Eger és a Szeged

vízilabda (vízilabda)

A címvédő Eger vendégként is magabiztos, hatgólos győzelmet aratott a KSI ellen a férfi vízilabda-bajnokság szombati játéknapjának nyitómeccsén.

Bedő Krisztián három góllal zárt

A bajnoki címvédő Eger együttese a KSI-hez látogatott szombaton délelőtt, a mérkőzés pedig meglepetésre szoros volt az első félidőben, olyannyira, hogy a hevesiek csak egy találattal vezettek a nagyszünetben (5-6). A harmadik és a negyedik negyedben már kiütközött a két együttes közti különbség, a Bedő Krisztián, Salamon Ferenc, Kevin Graham vezette egriek 13-7-re nyert.

A Szeged a sereghajtó Ybl Waterpolo Clubot fogadta az újszegedi sportuszodában, a papírforma pedig ezen az összecsapáson is érvényesült. Nyolc perc után már 8-3-ra vezettek a hazaiak és a folytatásban sem forgott veszélyben a győzelmük, 19-9 lett a vége. Szivós Márton, Hegedűs Gábor, Kiss Csaba és Jansik Szilárd is 3-3 góllal zárta a meccset.

Eredmény – férfivízilabda ob I.

KSI SE – ZF-Eger 7-13 (2-4, 3-2, 1-3, 1-4)
a legjobb góldobók: Marnitz, Fejős 2-2, illetve Bedő, Salamon, Graham 3-3

A-HÍD Szeged VE – Hegyvidék-Ybl 19-9 (8-3, 5-2, 3-3, 3-1)
a legjobb góldobók: Szivós, Hegedűs, Kiss Cs., Jansik Sz. 3-3, illetve Békési, Major, Nagy 2-2

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSE – Debreceni VSC 20-8 (7-3, 2-2, 5-2, 6-1)
a legjobb góldobók: Kis G., Aleksic, Mitrovic 4-4, illetve Weszelovszky, Chilkó, Misic 2-2

RacioNet-Honvéd – Kaposvári VK 14-9 (4-2, 3-3, 3-2, 4-2)
a legjobb góldobók: Kiss G. 3, illetve Surányi 5