Murray és Monfils is továbbjutott Ausztráliában

Andy Murray (andy murray, )

A brit Andy Murray és a francia Gael Monfils is sikerrel vette az ausztrál nyílt teniszbajnokság, az Australian Open második fordulóját. A nőknél a második helyen kiemelt Viktorija Azarenka simán továbbjutott.

Ahogyan arról már írtunk, ugyan pár mérkőzést lebonyolítottak a korai órákban az Australian Open negyedik játéknapján, azonban a hatalmas meleg (volt, mikor 43 fokot is mértek) miatt elhalasztották a mérkőzéseket. Babos Tímea párosmeccsét is.

Később aztán jó párat pótoltak közülük, például a negyedik helyen kiemelt Andy Murray találkozóját, melyen a brit viszonylag simán győzte le három szettben a selejtezőben épp Fucsovics Mártont búcsúztató Vincent Millot-ot, bár a harmadik játszmában nagyot kellett küzdenie. Ekkor ugyanis a rangsorban 267. francia játékos már 5-1-re vezetett, és saját szervájánál szettlabdája volt, ám az Australian Openen háromszor döntős skót sorozatban 23 labdamenetet megnyerve fordított és a mérkőzést is behúzta.

Murray a spanyolok 26. helyen rangsorolt játékosával, Feliciano Lopezzel mérkőzik meg a harmadik körben.

Andy Murray magabiztos játékkal jutott tovább
Fotó: AFP

A 25. helyen kiemelt Gael Monfils egy szórakoztató mérkőzésen kerekedett felül a meleget nehezen viselő Jack Sock ellen, a végére a bokát fájlaló francia három szettben győzte le 7-6, 7-5, 6-2-re amerikai vetélytársát. A gall legközelebb a világelső Rafael Nadallal csap össze, a spanyol reggel kvalifikálta magát a harmadik körbe.

A hölgyeknél a nagy nevek közül Viktoria Azarenka lépett pályára az esti órákban, 6-1, 6-4-re győzte le cseh ellenfelét, így nem okozott gondot neki a továbbjutás kiharcolása.

Eredmények – Australian Open, 2. forduló (a 32 közé jutásért)