Kiütéses győzelmet aratott a Fehérvár

Ramone Moore (ramone moore)

Az Alba Fehérvár kosárlabdacsapata hazai környezetben nyert 88-60-ra a Szedeák ellen az NB I.-ben.

A címvédő Alba Fehérvár kosárlabdacsapata hazai környezetben fogadta a Naturtex-SZTE-Szedeák együttesét a bajnokság 13. fordulójából elhalasztott mérkőzésen. Egy negyed után még csak öt pont volt a házigazda fórja, azonban a második tíz percben kiütközött a két együttes közti különbség, a 25 esztendős Supola Zoltán vezette hazaiak így a félidőben már 44-28-ra vezettek.

A folytatásban fokozatosan nőtt a két csapat közti különbség, végezetül az Alba Fehérvár magabiztos, 88-60-as győzelmet aratott. A már említett Supola 21 ponttal zárt, Somogyi Gergely és Ramone Moore 14-14 egységet tett a közösbe a padról beszállva.

A mérkőzésen a hazaiak vezetőedzője, Carlos Frade begipszelt karral foglalt helyet a kispadon, ugyanis a spanyol szakember kedden egy balesetben eltörte a könyökét.