Vízilabda: nagy csatában győztük le a horvátokat

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2014. 01. 14. 19:37

A magyar férfi-vízilabdaválogatott ötméteresekkel nyert Horvátországban a Világliga csoportkörében.

A regnáló olimpiai bajnok találkozott a világbajnokkal Sibenikben, azaz Horvátország-Magyarország rangadó szerepelt a szerdai programban a Világligában. A méekőzést egyetlen tv-adó sem tűzte műsorára…

A vlv.hu helyszíni tudósításából kiderül, hogy Obradovics duplájának köszönhetően hamar elhúzott 2-0-ra a hazai együttes, erre Varga Dénes révén emberelőnyből válaszoltunk. Az első negyed további részében csak a horvátok tudtak újabb gólt szerezni, így maradt a kétgólos fórjuk. A második negyed főleg a jó védekezésekről szólt, Madaras azonban a szünetig így is csökkenteni tudta a magyar hátrányt (3-2).

Nagy Viktor bravúrjaira nagy szükség volt

A második félidő elején a horvátok ismét kihasználtak egy fórt, amire a harcos Hárai válaszolt, majd a negyedik negyedben Vámos már egyenlített. Ismét ellépett kettővel a házigazda, majd Vámos emberelőnyből volt eredményes. 13 másodperccel a vége előtt Nagy Viktor védett, Benedek Tibor pedig időt kért. Az utolsó figura összejött, a Varga-testvérek révén sikerült egyenlíteni, az ötméteresekre maradt a döntés (6-6).

A szétlövésben tőlünk Szivós és Varga Dániel volt eredményes, hazai oldalon pedig csak Milakovics, így Magyarország nyerte meg az összecsapást és nagyon fontos két pontot gyűjtött a Szuperdöntőbe jutásért folytatott küzdelemben.