Babosnak egy meccs jutott egyesben

Babos Tímea (babos tímea, )

A magyar lány szoros csatában, döntő szettben bukott el szlovák ellenfele ellen.

A sorsolás után reménykedhettünk, hogy a jelenlegi legjobb magyar teniszező, Babos Tímea sikerrel veszi az első kört az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Honfitársunk ellenfele a nála egy évvel fiatalabb, és a világranglistán hat hellyel előrébb található Anna Schmiedlova volt.

Babos jól kezdte a mérkőzést, hiszen az első szettben 3-3-nál elvette a szlovák lány adogatását, utána pedig a két sajátját hozta, így 43 perc alatt 6-4-el behúzta az első szettet.

Az első fordulóban búcsúzott Babos
Fotó:Europress

A második játszma még az elsőnél is szorosabb volt, sajnos ebből Schmiedlova jött ki jobban. Timi kétszer bukta el az adogatását, amelyeket rögtön vissza is nyert. 4-5-nél viszont megint nem jött a jó adogatójáték. Az első breaklabdát még hárította Babos, a másodikat viszont már nem hibázott a világranglista 81. helyezettje, így kiegyenlített.

A döntő szett katasztrofálisan indult a hétvégén még párosban tornagyőzelmet arató magyar lánynak. Az első adogatását rögtön elveszítette, utána pedig csak futott az eredmény után. A soproni születésű hölgy 4-5-nél fogadóként egyenlített, amellyel újra felcsillant a remény a továbbjutásra. 5-6-nál a tie breakért szervált a Babos, de hiába hárított csak ebben a játékban két meccslabdát, összesen négyet, Schmiedlova bírta jobban, és 2 óra 48 perc játék után továbbjutott.

A magyar versenyző számára még nem ért véget az ausztráliai kaland, párosban a horvát Martic oldalán a tervek szerint csütörtökön lép pályára az első fordulóban a Cibulkova- Wickmayer, szlovák-belga duó ellen.

Ami a nagyokat illeti, Viktoria Azarenka egy szoros és egy sima szettben jutott tovább a svéd Johanna Larsson ellen a 42 fokos melbournei hőségben. Rajta kívül továbbment még Wozniacki, Jankovic és Radwanska is.

Federer történelmet írt
Fotó:AFP

A férfiaknál a négyszeres győztes Roger Federer. A hazai közönség előtt szereplő James Duckworth-öt három sima szettben verő svájci csillag újabb csúcsot döntött meg, ugyanis sorozatban 57. GS-tornáján lépett pályára, ezzel átadta a múltnak a dél-afrikai Wayne Ferreira 56-os rekordját. Az első felnőtt Grand Slam-meccsét 2000-ben Melbourne-ben vívó játékos eddigi 300 GS-találkozóján csak 39-szer kapott ki.

A kiemeltek közül sérülés miatt feladta mérkőzését az amerikai John Isner, míg a német Philipp Kohlschreiber még a meccse előtt visszalépett, helyére a francia Stephane Robert ugrott be.

A nagyágyúk közül Tsonga, Del Potro és Andy Murray is bejutott a második fordulóba. Kiesett viszont a hazaiak nagy kedvence, Llyeton Hewitt, aki hiába egyenlített két szettes hátrányból, végül kiesett az olasz Seppi ellen.

Az első fordulóban már nehéznek tűnő ellenfelet kapott Rafael Nadal. A spanyol csillagra a fiatal ausztrál, Bernard Tomic várt, de az összecsapás nem tartott sokáig. Az első szett elvesztése után, Tomic feladta a meccset.

Eredmények-Tenisz, Australian Open, 1. forduló (64 közé jutásért)

Bellucci (brazil) – Reister (német) 4-6, 6-3, 7-6 (7-5)-nél Reister feladta
Kavcic (szlovén) – Stepanek (cseh) 6-7 (3-7), 4-6, 6-1, 2-0-nál Stepanek feladta
Gabasvili (orosz) – Stakhovsky (ukrán) 6-7 (3-7), 6-4, 6-2, 6-0
Bautista (spanyol) – Smyczek (amerikai) 6-2, 6-1, 6-1
Kyrgios (ausztrál) – Becker (német) 6-3, 6-7 (5-7), 6-2, 7-6 (7-2)
Verdasco (spanyol – Zhang (kínai) 5-7, 6-3, 6-2, 6-3
Seppi (olasz) – Hewitt (ausztrál) 7-6 (7-4), 6-3, 5-7, 5-7, 7-5
Berrer (német) – Llodra (francia) 6-4, 7-5, 6-1
Del Potro (argentin) – Williams (amerikai) 6-7 (1-7), 6-3, 6-4, 6-4
Millot (francia) – Odesnik (amerikai) 7-5, 4-6, 7-6 (7-4), 6-1, 6-3
Lopez (spanyol) – Devvarman (indiai) 6-4, 6-4, 7-6 (7-2)
Young (amerikai) – Haase (holland) 6-7 (4-7), 7-6 (7-2), 6-2, 1-0-nál Haase feladta
Murray (brit) – Soeda (japán) 6-1, 6-1, 6-3
Sock (amerikai) – Kamke (német) 7-6 (7-5), 5-7, 6-2, 6-4
Kokkinakis (ausztrál) – Sijsling (holland) 7-6 (7-4), 0-6, 7-6 (7-3), 6-2
Monfils (francia) – Harrison (amerikai) 6-4, 6-4, 6-4