Hazai csapatok napja a medencékben

Szivós Márton (szivós márton, )

A férfi vízilabda ob I 14. fordulójában a hazai együttesek simán győztek.

A Szeged visszavágásra készült, ugyanis az első körben csak döntetlenre volt képes a Pécs ellen. Az a két pont most nagyon hiányzik a Vincze-csapatnak, ugyanis azóta az Eger, a Szolnok és a Honvéd is legyőzte őket – olvasható a waterpolo.hu-n.

Nos, a PVSK-nak most először kellett megküzdenie eddigi legjobbja hiányával,Czigány Károly ez pedig alaposan behatárolja a lehetőségeket a folytatásra.

Nem is bírta tartani a lépést a hazaiakkal a Pécs, mindössze egy negyedig tapadt a Szegedre Bereczki Miklós együttese. 2-2 volt nyolc perc után az állás úgy, hogy 2-0-ra is vezetett a PVSK.

Szivós Márton 5 gólt szerzett a találkozón, ahol meglehetősen sok kiállítás született, a hazaiak közül négyen is kipontozódtak.

A szegediek a meccs második felében vették fel a ritmust, addig, ahogyan szokták mondani, „idény eleji formát mutattak”, Tóth Márton büntetőt is hibázott. Mindenesetre úgy tűnik, belefért, a vége örömjáték lett.

A Szolnok a Kaposvárt, a Debrecen a Szentest, a Vasas az OSC-t, az Eger a Fradit, míg a Honvéd a Hegyvidék-Ybl együttesét győzte le a pénteki játéknapon.