Drámai csatában nyert a Sopron

A Sopron KK kosárlabdacsapata hosszabbításban, az utolsó másodpercekben harcolta ki a győzelmet a Zalakerámia-ZTE KK otthonában.

Fordulatos összecsapást láthatott a zalaegerszegi publikum szombat este, amikor két nyugati rivális, a ZTE és a Sopron összemérte az erejét a bajnokságban. A számtalan izgalom után végül hosszabbításban dőlt el a mérkőzés, annak is legvégén, a büntetődobásokkal jobban sáfárkodó vendégek végül 85-78-ra nyertek.

A játéknap másik összecsapásán a Jászberény egy ötmeccses vereségszériának tett pontot a végére a Kaposvár elleni sikerrel. Raivio 27 ponttal keserítette egykori munkaadóját. A Kaposvárnak ez volt a hatodik veresége az idényben.

Eredmények – férfikosárlabda NB I.

Fortress Jászberény – Kaposvári KK 83-67 (29-16, 16-18, 10-21, 28-12)
legjobb pontdobók: Raivio 27, illetve Chism 17

Zalakerámia-ZTE KK – Sopron KC 78-85 (21-17, 13-20, 12-12, 22-19, 10-17) – hosszabbítás után
legjobb pontdobók: Safford 23, illetve Barovic, Thompson 20-20