Ljubljanában nyert a Fehérvár

A Sapa Fehérvár AV19 3-2-re győzött az Olimpija Ljubljana otthonában az osztrák jégkorongliga hétfői játéknapján. A magyar együttes ezzel visszavágott riválisának, ugyanis az idei szezon korábbi három egymás elleni összecsapását a szlovén csapat nyerte.

A fehérváriak jól kezdték a meccset, a 6. percben Naglich emberelőnyből volt eredményes, így hamar előnybe kerül a magyar csapat. Még az első harmadban egalizált a házigazda, a szünetre azonban Benk kései góljának köszönhetően 2-1-es vezetéssel vonulhatott a Sapa.

A második játékrészben aztán újra egyenlített a Ljubljana, ezúttal egy 5 a 4 elleni szituációt követően, ám Tóth góljával két perccel később újra a Fehérvár került előnybe.

Az utolsó több mint 36 percben nem esett gól, így a magyar alakulat örülhetett végül a győzelemnek.

Eredmény – EBEL

Olimpija Ljubljana (szlovén)-Sapa Fehérvár AV19 2-3 (1-2, 1-1, 0-0)

gólszerzők: Koblar (12.), Dervaric (23.), illetve Naglich (6.), Benk (19.), Varga (24.)