Újpesti és ferencvárosi zakó

Az ASC Corona Brasov hazai pályán 2–1-re legyőzte a sereghajtó lila-fehéreket, míg a DAB a zöld-fehéreket.

A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a fővárosi lila-fehérek majdnem megismételték előző fordulóba elér bravúrjukat, amikor idegenben verték a Csíkszeredát. Az volt a szezon első sikere, most kis hijján meg lett a második.

Nem véletlen, hogy a meccs előtt a Brassó edzője, Kari Rauhanen úgy nyilatkozott, hogy akkor ér valamit az Érsekújvár legyőzése, ha hétfőn legyőzik az Újpestet is. Kijelentette: “Nem szabad félvállról vennünk őket, mert akkor meglepnek bennünket, egyébként is rendszeresen szenvedünk ellenük, ez már önmagában figyelmeztetés.”

Nos, az újabb erdélyi mérkőzésen az első harmadban esett egy-egy, majd bő 40 percnyi gyömöszkölés után 11 másodperccel a vége előtt szerezte meg a győztes találatot a  Brassó (2–1). Megfogadták az edzői utasítást.