Kiélezett csatában nyert az Olaj

szolnoki olaj (szolnoki olaj)

A Szolnok hazai pályán hosszabbítás után legyőzte szombaton a Zadart a férfi kosárlabda Adria Liga 14. fordulójában.

Az Eurochallenge Kupa legjobb 16 csapata közé jutó, a regionális Adria Ligában pedig 4/9-es győzelmi mérleggel sereghajtó Szolnoknál továbbra is hiányzott a válogatott Lóránt Péter, akinek a múlt héten egy ütés következtében kitört két foga.

A nemrég edzőt cserélő magyar bajnoki ezüstérmes – amelynek kispadján az osztrák Nedeljko Ascericet a szerb Dragan Aleksic váltotta – remekül kezdett, az 5/8-as mutatóval álló ellenfél csakhamar tízpontos hátrányba került (20-10). A Vojvoda Dávid vezette hazaiak eleinte a folytatásban sem engedték közelebb az adriaiakat, ám a nagyszünetben a fellazuló védekezés miatt már csak 35-32 volt az állás.

Térfélcsere után a Zadar egy pontra felzárkózott (48-47), ám Vojvoda újabb triplája megnyugtatólag hatott, ráadásul Keller Ákos és a héten igazolt szerb Strahinja Milosevic is beszállt a kosártermelésbe. Az 56-49-ről induló zárószakaszban, a 36. percben először vezettek a vendégek (62-64), ám az utolsó perc 68-67-tel kezdődött. Willie Warren hibátlanul büntetőzött, csakhogy a túloldalon beesett egy tripla, így 70-70-nél jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban az Olaj koncentrált és büntetőzött jobban, így végül megszerezte ötödik győzelmét a sorozatban.
A Szolnok pénteken a Szkopjéhez látogat.

Eredmény – Adria Liga, 14. forduló

Szolnoki Olaj-Zadar (horvát) 80-75 (23-16, 12-16, 21-17, 14-21, 10-5) – hosszabbítás után
a magyar csapat legjobb dobói: Vojvoda 16, Keller 14, Milosevic 12, Warren 11, Oliver 11