Hosszú Katinka az idén 200 és 400 m vegyesen is győzött a barcelonai világbajnokságon, a rövidpályás világkupa-sorozatban pedig 55 érmet – köztük 32 aranyat – nyert, és az összetett pontversenyben is diadalmaskodott, így teljes joggal érdemelte ki az év női sportolójának járó díjat.
“Tökéletes évet zártam, s ennek megkoronázása ez a díj. A tavalyi gyengébb évemet követően számos változás állt be az életemben, ezek együtt elősegítették, hogy ismét a csúcsra jussak. Talán a két legfontosabb az edzőváltás és hogy hazaköltöztem. Ennek köszönhetően 24 órában profi sportoló, úszó tudok lenni” – nyilatkozott Hosszú.
“Nagyon meglepődtem, amikor meghallottam a nevemet, már az is öröm volt számomra, hogy a jelöltek között vagyok. Büszke vagyok a díjra, különösen azért, mert ha ránézek a vándorserlegen szereplő nevekre, akkor arra gondolok, hogy nagy megtiszteltetés ilyen kiváló edzők után megkapni ezt az elismerést” – vélekedett a legjobb edzőnek járó díjban részesülő Shane Tusup, Hosszú Katinka edzője és egyben férje.
Az év csapata a férfi vízilabda-válogatott lett a sportújságírók szavazatai alapján. Az alakulat nevében Nagy Viktor nyilatkozott:
“Már az is nagy megtiszteltetés volt a számunkra, hogy az első háromban voltunk, és fantasztikus volt az év legjobb csapataként a színpadon állni. Megtisztelő ez a díj, köszönjük mindenkinek, aki ránk szavazott!”
Az év kapitánya cím is a vízilabdásokhoz köthető, hisz ezt a díjat Benedek Tibor szövetségi kapitány vitte el.
“Őszintén szólva bíztam abban, hogy a csapat is és én is megnyerjük ezt a díjat, amire nagyon büszkék vagyunk. Úgy gondolom, hogy ez az elismerés méltó lezárása az idei, sikerekben bővelkedő évnek” – vélekedett Benedek.
Gyurta Dániel sem távozott üres kézzel az ünnepségről, hisz ő zsebelte be az év férfi sportolójának járó elismerést.
“Hatalmas elismerés és megtiszteltetés ez a cím, és külön öröm, hogy ezúttal a magyar sport egyik legendájától, Balczó Andrástól vehettem át. Nagyon meghatottak a szavai, amelyeket hozzám intézett” – kezdte az úszó. “Elsősorban a megszerzett címeim megvédése motivál a jövőben, ugyanis ilyen erősnek még nem éreztem magam. Természetesen dolgozunk rajta, hogy 100 méteren is még jobb legyek, Londonban már látszott ennek az eredménye. Három világbajnoki címem között nem tudok különbséget tenni, 2009 volt az első, az azért fantasztikus, két évvel később legyőztem Kitadzsimát, míg idén sorozatban harmadik vb-aranyamat gyűjtöttem be, amire korábban csak nagyon kevesen voltak képesek.”