Estében lőtt csodagólt Giroux

claude giroux (claude giroux, )

Claude Giroux, a Philadelphia Flyers játékosa 4-4-es állásnál a harmadik harmad végén lőtt győztes gólt csapatának a Colombus Blue Jackets elleni találkozón az NHL csütörtöki játéknapján.

Ugyan valószínű, hogy egyik csapat sem száll majd versenybe a Stanley-kupa elhódításáért, mégis ez a találkozó hozta a legtöbb és a játéknap, de talán a szezon legszebb találatát is.

A házigazda Philadelphia borzalmasan kezdte és folytatta a meccset, a második harmad végén 0-3 állt az eredményjelzőn. Az utolsó játékrészre aztán teljesen más felfogással érkeztek ki a vendéglátók, s hiába hogy bő tíz perccel a vége előtt 4-2-re vezetett a Colombus, az utolsó két percnek döntetlen állásnál indultak a felek.

A Flyersnek azonban ez a bravúr sem volt elegendő, még a rendes játékidőben meg akarták nyerni a meccset, ami Giroux szemet gyönyörködtető találatának köszönhetően végül meg is valósult.