Hoppá: címvédés már biztos nem lesz a vb-n

kézilabda (kézilabda, vágott, )

A házigazda szerb válogatott fantasztikus mérkőzésen 28-25-re legyőzte a címvédő norvég csapatot a női kézilabda-világbajnokság szerdai negyeddöntőjében.

A majdnem telt ház előtt játszó Szerbia nem kezdte túl jól a találkozót, hamar négygólos hátrányba kerültek, de a szünetig egy gólra olvadta az olimpiai és világbajnoki címvédő norvég válogatott előnye.

Lökének sem ment igazán
Fotó: AFP

A második játékrészben szinte kopírozták magukat a felek, Norvégia a 37. percben már 21-16-ra vezetett, ekkor azonban nem várt fordulat következett: a hazai pályán játszó szerb lányok ellenállást nem tűrően dobálták a gólokat, s egy 9-1-es sorozattal már 25-22 állt az eredményjelzőn az utolsó pár perchez érve.

A sokkból Thorir Hergeirsson tanítványai nem tudtak kilábalni, kapkodóvá vált a játékuk s már három perccel a meccs vége előtt eldőlt, hogy biztosan kiesik a címvédő a vb-ről.

A másik negyeddöntőben a dánok három góllal nyertek a németek ellen, ami azt jelenti, hogy a magyar válogatott a nyolcadik helyen végzett.