Rossz rajt után kapott ki az Alba

alba fehérvár (alba fehérvár)

A címvédő Alba Fehérvár hétpontos vereséget szenvedett Sopronban a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A fehérváriak Sopronba utaztak szombaton, ám sok örömük nem votl a túrában, hiszen már az első negyedben komoly hátrányt szedtek össze: 20-8-ra megléptek a hazaiak. A második etapban aztán faragott a hátrányából az Alba, de még ez sem volt elég az egyenlítéshez.

A szünet után vérszegény játékrész következett, a két csapat együtt 16 pontot pakolt fel az eredményjelzőre, az utolsóban pedig már lényegi változás nem történt, így 13 ponttal nyert a Sopron.

A Körmend legyőzte a Jászberény,t a Pécs pedig az SZTE vendégeként kapott ki.

Eredmények – férfikosárlabda NB I

BC Körmend-FORTRESS Jászberény 96-83 (22-17, 26-18, 24-24, 28-24)
legjobb dobók: Rakocevic 26, El-Amin 20, illetve Dramicanin 19, Soós 17, Raivio 16

Sopron KC-Alba Fehérvár 69-56 (20-8, 19-14, 7-9, 23-25)
legjobb dobók: Ruják 15, Dontay 14, illetve Moore 14, Hobbs 11

Naturtex-SZTE-Szedeák – Pécsi VSK-PANNONPOWER 90-84 (24-20, 15-17, 28-14, 23-33)
legjobb dobók: Williams 28, Levy 23, illetve Nelson 24, Kovács P. 13

A Szolnok hat ponttal kikapott a szerb Mega Vizura vendégeként a férfi kosárlabda Adria Liga 12. fordulójában. így az Olaj négy győzelem mellett nyolcszor szenvedett vereséget.

Pedig a magyar alakulat csak hat ponttal maradt le szerb ellenfelétől úgy, hogy hol egyik, hol másik együttesnél volt az előny, végül a hazaiak az utolsó negyedben fordították maguk javára a találkozót.