Hatodik a magyar vegyes vegyesváltó

Cseh László (cseh lászló, )

A hatodik helyen végzett a magyar csapat pénteken 4x50 méteres vegyes vegyesváltóban a dániai Herningben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

A péntek délutáni dupla arany után este már visszafogottabb teljesítménnyel rukkoltak elő a magyar, de így is szép eredményt értek el.

A délelőttihez képest egy helyen változott az összeállítás az esti döntőben, Horváth Dávid helyett mellen a 100 méteren aranyérmes Gyurta Dániel úszott.

Cseh László kezdett háton, őt a hatodik helyen váltotta Gyurta, és mellen előrelépett a harmadik pozícióba. Hosszú Katinka pillangón őrizte ezt a helyezést, de az utolsó ötven méterre, a váltás után összesűrűsödött a mezőny, s a gyorsozó Verrasztó Evelyn végül hatodikként csapott a célba 1:39.86 perccel. A dobogóhoz bő három tized hiányzott.

A herningi 25 méteres medencében született magyar sikerek számát gyarapította Kozma Dominik is, aki az 50 m gyors után a 100 méter fináléjába is beküzdötte magát, mégpedig élete legjobbjával, 47.65 másodperccel. A hosszú sérülésből és jelentős kihagyás után visszatért sprinter futamában harmadikként, összesítésben pedig kilencedikként végzett, így ott lehet a szám szombati tízes döntőjében.

A 100 m női vegyes elődöntőjéből továbblépett Hosszú Katinka – aki az Eb nyitónapján Európa-bajnok lett 200 m vegyesen – és Verrasztó Evelyn is. Hosszú a legjobb időt elérve 58.37 másodperccel masírozott be a szombati a fináléba, utóbbi pedig a hatodik időeredményt produkálta 59.41-gyel.

Nem jutott tovább ugyanakkor elődöntőjéből Bernek Péter, a 200 m hát herningi ezüstérmese, aki 50 m háton 17. lett (24.52 mp), s ugyanebben a pozícióban zárt 50 m pillangón a 26.58 másodperccel nagy egyéni csúcsot úszó 17 esztendős Szilágyi Liliána, a 200 m pillangó itteni ötödik helyezettje. A 800 m női gyorson a teljes sorrendet tekintve a válogatott újonc Novoszáth Melinda (8:38.68 p) a 15., a szintúgy roppant fiatal Farkas Adél (8:47.56) pedig a 21. helyen végzett.

Eredmény – 4×50 m vegyes vegyesváltó

1. Oroszország 1:37.63 p – világcsúcs (régi: 1:37.84, Ausztrália, 2013.11.09., Tokió)