A Sopron nyert, a Pécs nem

A Sopron női kosárlabdacsapata hazai környezetben nyert az Euroligában, míg a Pécs szintén a saját otthonában kapott ki az Európa Kupában.

A Sopron hazai pályán legyőzte szerdán a francia Montpellier-t a női kosárlabda Euroliga csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel megszerezte második sikerét a nemzetközi sorozatban.

Az 1/3-as győzelmi mérleggel álló magyar bajnok eleinte nem találta a francia leindítások ellenszerét, és csak a nyitónegyed végén szerezte meg a vezetést. A folytatásban ismét nyolcpontos hátrányból fordítottak az amerikai Tianna Hawkins vezérelte hazaiak, a félidőben 33-33 volt az állás. Fordulás után rákapcsolt Igor Polenek együttese, így az utolsó szakasz 45-41-ről indult, Hawkins pedig – a mezőny legjobbja – már 16 pontnál tartott. A hajrát is a Sopron bírta jobban, így megszerezte második sikerét az Euroligában.

A PINKK Pécs hazai pályán kikapott s szlovák Rózsahegytől az Európa Kupában és a zárókör további eredményeitől függ a továbbjutása. A PINKK 2/4-es győzelmi mérleggel fejezte be a csoportküzdelmeket, a hét kvartettből az első két helyezett, továbbá a két legjobb harmadik lép tovább a nyolcaddöntőbe.

Eredmények – női kosárlabda

Női Euroliga, 5. forduló, B csoport:

Uniqa Euroleasing Sopron-Montpellier (francia) 61-54 (15-16, 18-17, 12-8, 16-13)
a magyar csapat legjobb dobói: Hawkins 27, Fegyverneky 9, Krnjics 9