Hetet kapott Linzben a Fehérvár

Andrew Sarauer (andrew sarauer)

A Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata 7-3-ra kapott ki a Linz vendégeként az osztrák bázisú jégkorong-bajnokságban.

Egy hosszabbításos győzelmet követően utazott a Sapa Fehérvár AV19 együttese a Linz otthonába az EBEL alapszakaszában. Az első harmadban mind a két oldalon voltak helyzetek, ebből egyet-egyet használtak ki a csapatok, azaz 20 perc után 1-1 volt az állás.

A második felvonásban is kiegyenlített volt a játék, de az osztrák együttes használta ki jobban kínálkozó lehetőségeket, így a záró felvonásnak 4-2-vel vágtak neki a csapatok. Adam Naglich góljával még sikerült közelebb zárkózni az ellenfélhez, de a folytatásban már csak a hazaiak ütöttek több gólt, a vége 7-3 lett…

Reméljük a hétvégi hokiünnepen, a hazai rendezésű Winter Classicon sikeresebben szerepel majd a Sapa fehérvár AV19.

Eredmény – EBEL, alapszakasz

Linz (osztrák)-Sapa Fehérvár AV19 7-3 (1-1, 3-1, 3-1)
gól: MacDonald (5.), Lebler (21.), Ph. Lukas (22.), Oberkofler (39.), Moran (43.), Hedlung (54.), Scholz (56.), illetve Sarauer (17.), Sertich (21.), Naglich (42.)