Későn ébredt az FTC

A Ferencváros jégkorongcsapata 4-3-ra kikapott Érsekújváron a MOL Liga hétfői játéknapján.

A listavezető otthonában nem könnyű dolog nyerni, de a ferencvárosiak pár bravúrt bemutattak már a szezonban és hétfőn is arra készültek. Egy harmad után még 0-0-ra álltak a felek, majd a második húsz percben kiszakadt a gólzsák, öt találat is született 4-1-es leosztásban. A budapestiek a találkozó hajrájában két góllal lopakodtak közelebb ellenfelükhöz, de végül hiába cserélték mezőnyjátékosra kapusukat, Budai Krisztiánt, ezúttal kikaptak.

Az UTE közben hazai környezetben próbálta megtréfálni az előző szezon döntősét, a Csíkszeredát, ez azonban egyáltalán nem sikerült, az erdélyiek 6-2-re nyertek.

A Miskolc a játéknap rangadóján rávezetésekkel győzte le 2-1-re a Brassót.

Eredmények – MOL Liga, alapszakasz

UTE-HSC Csíkszereda (román) 2-6 (0-2, 2-3, 0-1)
gólszerzők: Sweeney (22.), Horváth A. (38.), illetve Bíró (9.), Danton (16.), Szőcs (21., 34.), Becze (27.), Novak (49.)

Nové Zámky (szlovák)-FTC 4-3 (0-0, 4-1, 0-2)
gólszerzők: Siska (28.), Uram (33.), Hurtaj (37.), Dubec (39.), illetve Sijka (35.), Kiss G. (54.), Vaszjunyin (59.)

Miskolci Jegesmedvék-Corona Brasov (román) 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 1-0) – szétlövéssel
gólszerzők: Dubek (28.), illetve Bálint (5.)