Chicago Bulls (chicago bulls, miami heat, )

Tripla ráadás döntött Chicagóban

Hamzók Gotfrid

2013. 12. 03. 08:59

A New Orleans Pelicans elképesztő izgalmak után, háromszori hosszabbítást követően 131-128-ra győzött a Chicago Bulls otthonában az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

A csapatok végig fej fej mellett haladtak, az utolsó játékrész kezdetén például csak egyetlen ponttal vezetett a Bulls. Ahogy közeledtünk a meccs végéhez, a csapatok nem engedték el egymás kezét, többször is egált mutatott az eredményjelző, majd 103-103-mal ért véget a rendes játékidő.

new orleans pelicans (new orleans pelicans, )
A Bulls nem tudta kicsikarni a győzelmet
Fotó: AFP

Az első hosszabbításban sem tudtak dönteni a felek, bár ehhez kellett Gordon triplája is 10 másodperccel a dudaszó előtt, így következett a második ráadás, ahol Deng ziccere jelenette az újab döntetlen állást.

122-122 után a harmadik extra idő döntött: 128-128 után, amikor már csak 2 másodperc volt hátra, Holiday megcsinált egy duplát, majd bevágott egy büntetőt, így végül 131-128-ra nyert a Pelicans.

A ligaelső Indiana Pacers második vereségét szenvedte el az idényben, miután kikapott a Portland TrailBlazers vendégeként.