Kitömték a Paksot, feltámadt a Körmend

A Körmend nyert, az Atomerőmű viszont kikapott kedden hazai környezetben a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa harmadik fordulójában.

A paksiak a címvédő orosz Szamarával szemben maradtak alul, s így jelenleg egy győzelem mellett két vereséggel állnak. A vendégek a játék minden elemében az Atomerőmű fölé kerekedtek, a magyar csapat egy valamiben tudta “felülmúlni” ellenfelét: labdaeladásban…

A körmendiek az eddig hozzájuk hasonlóan nyeretlen kijevieken kerekedtek felül nagy csatában, hosszabbítás után. Az ukránok már 18 ponttal is vezettek a harmadik negyedben, innen sikerült a rendes játékidő végére egyenlítenie a magyar együttesnek, majd a hosszabbításban a győzelmet is kicsikarni. A meccsen a házigazdákat erősítő montenegrói Zarko Rakocevic és Ferencz Csaba egyformán 25 pontot dobott.

Közben a honi élvonalban a Szeged kisebb meglepetésre Jászberényben nyert magabiztosan.

Eredmények – férfkosárlabda

Eurochallenge Kupa, 3. forduló:

B csoport:

Atomerőmű-Szamara (orosz) 56-89 (16-25, 6-30, 14-18, 20-16)
a magyar csapat legjobb dobói: Szabó 12, MC Gruder 12

D csoport:

Körmend-Kijev (ukrán) 103-99 (15-18, 22-28, 19-23, 30-17, 17-13) – hosszabbítás után
a magyar csapat legjobb dobói: Rakocevic 25, Ferencz 25, Moore 21