Cseh László csúcsközelben

A férfiaknál javarészt a Kőbánya SC, a nőknél pedig zömmel a Jövő SC versenyzői diadalmaskodtak a rövidpályás úszók országos bajnokságán pénteken, a Kiss László szövetségi kapitány nevét viselő százhalombattai sportuszodában.

A 25 méteres medencében zajló ob második napján a kőbányai klub legnevesebbje, az olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh László adta meg az alaphangot, amikor nyitányképpen saját magyar csúcsától alig 32 századmásodperccel elmaradva, 23.61 másodperces idővel győzött az 50 méter pillangó döntőjében, magabiztosan védve meg bajnoki címét. Nem okozott neki főfájást a 200 méter pillangó megnyerése sem, itt csaknem egy másodperccel volt jobb, mint az ifjúsági olimpiai bajnok Biczó Bence.

“Ez nagyon jó úszás volt, élveztem, és szerintem kétszáz pillén ilyen bajnokságon sohasem úsztam ennyire jó időt, még amikor cápadresszben mentem, akkor sem – értékelt Cseh. – Ha azt veszem, hogy a fordulóim nem voltak teljesen jók, akkor abszolút bizakodhatok, úgy gondolom.”

Cseh László kis híján megjavította saját rekordját

Az ismétlők közé lépett Cseh klubtársa, Kozma Dominik is, aki a csütörtöki 50-es sikert követően pénteken 100 méter gyorson diadalmaskodott.

“A győzelem mellett annak örülök, hogy nem igazán éreztem fáradtságot a verseny végén – jelentette ki Kozma. – Ez tetszett, mert van remény arra, hogy jól fogom bírni a kétszázat is szombaton. Most az számít elsősorban, mert arra szeretném helyezni a fő hangsúlyt.”

Tavalyi elsőségét ugyancsak megvédte az ifjúsági ötkarikás győztes Bernek Péter, aki 200 méter háton jócskán elmaradt ugyan országos rekordjától, viszont fölényére jellemző, hogy a második helyezettre így is több, mint öt (!) másodpercet vert rá.

“Az a fontos, hogy sikerült jobbat úszni, mint tavaly ilyenkor – ez mindenképpen jó jel. Aztán az edzőtáborban még javítunk a fordulókon, és akkor fog igazán összeállni az úszás” – mondta Bernek.

Kihasználva a világklasszis Gyurta Dániel távollétét, 2012 után 2013-ban is győzelemnek örülhetett 100 méter mellen Financsek Gábor, aki a döntős mezőnyben egyedüliként csusszant célba egy percen belüli teljesítménnyel.

A nőknél Verrasztó Evelyn jeleskedett a második napon is: a csütörtöki három elsőséghez ezúttal kettőt tett hozzá, a 200 méter gyors, majd a 100 méter vegyes aranyérmét egyformán begyűjtve.

A legnagyobb tehetségek közé tartozó Szilágyi Liliána 100 méter pillangón villantotta meg képességeit, könnyedén utasítva maga mögé a múlt évi bajnok Dara Esztert is.

“Szerintem elég jól ment, bár természetesen van még min javítani. Az idő nagyjából stimmelt, az úszás is úgy ment, ahogy terveztem, de az edzőtáborban azért még kell javulni egy-két másodpercet” – összegzett győzelme után Szilágyi.

Ifjak nagy csatáját hozta a 100 méter mell fináléja, amelyben végül a címvédő, 1997-es születésű Sebestyén Dalma nyert 12 századdal az 1998-as Kardos Viktória előtt.