ftc-rail cargo hungaria (ftc-rail cargo hungaria, )
Sport sport

Kikapott, így az életéért küzd majd a Fradi

A női kézilabda Bajnokok Ligájában sorsdöntő meccsre készült a Fradi, ám a zöld-fehérek kikaptak dán riválisuktól.

Egyszerű volt a képlet az FTC számára, hiszen a fővárosi csapatnak mindenképpen nyernie kellett volna ahhoz, hogy nyeregben legyen a továbbjutást illetően, mivel a Midtjylland és a Podgorica ellen folytatott miniversenyt a Fradi.

Azonban a vendégek már a kezdés után magukhoz ragadták a kezdeményezést és végig domináltak, ennek pedig Tomoriék látták kárát, ugyanis a Midtjylland már hárommal, sőt, néggyel is meglépett, pedig a zöld-fehéreknek legalább héttel kellett volna nyerni.

A második félidőben pedig teljesen összeomlott a Ferencváros, a védekezés szellős volt, elöl gyengén muzsikáltak a lányok, így 15 perc alatt mindössze háromszor köszöntek be, miközben közte már öt volt.

A hajrára felzárkózott az FTC, ráadásul az utolsó percben az egyenlítésért támadhattak a hazaiak, de Tomori Zsuzsa időntúli szabaddobását Englert a kapufára tolta, így végül 26-25-re nyertek a dánok. Az utolsó fordulóban így a Podgorica ellen ki-ki meccset vív a Ferencváros.

Eredmény – kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 5. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria – Midtjylland 25-26 (10-13)

2. FÉLIDŐ

56-60. PERC: Szucsánszki már idegből oldja meg a helyzetet, néggyel vezet az ellenfél (20-24). Kovacsicz jelentkezett most góllal, de Groot is (21-25). Szucsánszki góljára Jörgensen hetese volt a válasz (22-26). Pena és Tomori, majd Kovacsicz is gólt lőtt, fél perccel a lefújás előtt 25-26!

Fél másodperc van hátra és szabaddobással jön a Fradi. A döntetlenért támadnak a zöld-fehérek! Tomori előtt egy nagyon magas dán fal tornyosult, de csak a kapufát találta el, így vereséget szenvedett a Ferencváros.

51-55. PERC: Potyognak a gólok, itt is, ott is (18-21). A Fradi előbb gólt kapott, majd emberelőnybe került, de így is maradt a közte négy. Englertnek nem tudnak gólt lőni a hazaiak. Megint villant mindkét csapat, ami azért bosszantó, mert emberhátrányban is betalálak a dánok (19-24).

46-50. PERC: Zácsik Szandra egy rossz esés után nem igazán tudja mozgatni a vállát, a pálya szélén ápolják. Szucsánszki közben farag a hátrányból (14-18). Közben a dánok is gólt lőttek, de Tomori kétszer is beköszönt (16-19). Rasmussen viszont meglőtte a huszadikat is, majd Pena volt eredményes (17-20).

41-45. PERC: Szucsánszki szépen, talpról, az első gólját szerezte meg a mai meccsen (13-17), Groot pedig egy hetest vágott be (13-18). A dánok laza tempót diktálnak, és még így is simán verik eddig a Fradit. A magyar csapatnak gyorsan javítania kellene. Semmi sem jön össze a hazaiaknak. 15 perc alatt három gólt szereztek.

36-40. PERC: Cifra, majd Jörgensen is betalált, így a különbség nem változott (12-14). Gyors egymásutánban kettőt vágott a Midtjylland, ezért Elek Gábor időt kért. Nagyon nem megy ma a Fradinak.

31-35. PERC: A második felvonás is dán góllal kezdődött, egyre komolyabb a baj. Nerea Pena szerencsére szépített.

Héttel kellene nyerni a meccset a Fradinak, ehelyett hárommal mennek a dánok a szünetben. Nagyon kell nyomni.

1. FÉLIDŐ

26-30. PERC: Groot viszont már a 11. gólt lőtte, ezért kapust cserélt a Ferencváros, de Szikora sem tudta megállítani Rasmussent (9-12). Kár volt érte, Jörgenssen találatával 7-0-s szériát produkált a dán együttes, először vezetnek néggyel. Pena hetese az utolsó momentum a félidőben.

21-25. PERC: Hihetetlen, két perc alatt három gólt kapott a magyar csapat, így megint egyenlő, 9-9 az állás. Rasmussen révén viszont viszont már 10-9-re vezet a Midtjylland.

16-20. PERC: Két percre előnybe került a Ferencváros, majd Pena megint belőtte a hetest (5-5). Elek Gábor időt kért az újabb vendéggól után (5-6), és ennek az eredménye az lett, hogy egyenlített a Fradi. Egy újabb akció után ismét hetest kapott az FTC, amit Pena lőtt be (7-6). Kovacsicz és Pena révén pedig gyorsan 9-6-ra módosult az állás.

11-15. PERC: Sok a hiba, hol egyik, hol másik csapat adja el könnyelműen a labdát. Most is lerohanásból találtak be a dánok (3-4). Most először vezetnek kettővel a vendégek, de a Fradi hetest kapott, amit Pena értékesített (4-5).

6-10. PERC: Egyenlítettek a vendégek, eddig kevés a gól (2-2). Line Jörgensen révén pedig már vezetnek is, zsinórban háromszor lőttek gólt a dánok (2-3). Kovacsicz Mónika szerencsére egyenlített, majd Abramovich védett nagyot.

1-5. PERC: Két remek blokk a Fraditól, majd Zácsik zúdította a labdát a kapuba. Tomori rossz lövése után labdát szerzett az FTC, majd megint Zácsik ünnepelhetett. A dánok szépítettek (2-1).

A három együttes közül – Ferencváros, Midtjyllans, Podgorica – a Fradi áll a legrosszabbul, így a zöld-fehéreknek muszáj nyerniük a dánok ellen. Hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Előzetes: Az FTC a BL-nyitányon, október 6-án alapos verést (32-23) kapott riválisától, és mivel a dánok mellett a montenegrói Buducsnoszt Podgorica is esélyes a továbblépésre, ezért elképzelhető, hogy a három együttes között a gólkülönbség dönthet, melyik kettő léphet tovább a nyolc közé.

A Podgorica már nem hullajthat pontot (szombaton a sereghajtó Lublin vendége lesz), és az egy hét múlva esedékes utolsó fordulóban éppen azt az FTC-t fogadja, amelytől csupán két góllal kapott ki.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbálja ki 490 forintért az első hónapban!

Kérjük, tartsanak minél többen velünk, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni. Fizessenek elő, olvassanak, kövessenek minket, vitatkozzanak velünk, adjanak ötleteket. Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.