Gyurta is csatlakozott Hosszúhoz az aranyhalmozásban

gyurta dániel (gyurta dániel, )

A két magyar úszó együttesen négy aranyérmet gyűjtött a szingapúri rövidpályás világkupa-sorozat szerdai versenynapján.

Hosszú Katinka előbb 400 vegyesen nyert (4:27.60), majd 100 háton állított fel új országos csúcsot (57.04). Eztán a számhalmozásban is “világelső” magyar versenyző 200 m pillangón másodikként ért célba (2:04.69 p), hogy aztán megint a dobogó legtetejére állhasson a 100 m vegyes (58.29) eredményhirdetésekor.

Nem mellesleg 50 m pillangón indult, is úszott egyet és lett nyolcadik (27.21 mp) úgy, hogy a délelőtti selejtezőben 26.17 másodperccel magyar csúcsot ért el. (Az előző rekordot Dara Eszter tartotta 26.19-cel 2009. december 11. óta.)

Hosszú a két nap alatt együttesen öt elsőséget és két második helyezést könyvelhetett el.

Úgy látszik Gyurta Dani is rákapott a “rövidpályázásra”

Gyurta Dániel, aki – miután kedden 200 méter mellen a szám olimpiai és világbajnokaként hatalmas fölénnyel nyert – a szingapúri vetélkedő zárónapján 100 mellen ugyancsak megleckéztette a mezőnyt, s újfent magabiztosan győzött, kiválónak minősülő 57.31 másodperccel.

Öccse, Gyurta Gergely szintén felállhatott a dobogóra, neki a második hely jutott 1500 m gyorson (14:58.43 p).

A rövidpályás – vagyis 25 méteres medencében zajló – pénzdíjas világkupasorozat a hétvégén Tokióban folytatódik, s a szombat-vasárnapi erőpróbát követően a nyolcadik állomással, a jövő hét közepére, szerdára és csütörtökre kiírt pekingi viadallal zárul.