Ivanovic kikapott, de elődöntős

ana ivanovic (ana ivanovic, )

A második helyen kiemelt, korábbi világelső Ana Ivanovic három szettben vereséget szenvedett Jelena Vesznyinától a 750 ezer dollár (159,3 millió forint) összdíjazású Bajnokok Kupája női tenisztornán, de így is bejutott az elődöntőbe.

Biztosította a helyét a legjobb négyben
Fotó: AFP

A szerb teniszező a döntő játszmában már 5-2-re vezetett, az ötödikként rangsorolt orosz azonban rövidítést harcolt ki, és aztán meg is nyerte a mérkőzést.

Ivanovic a jobb játszmaarányának köszönheti, hogy pályára léphet az elődöntőben is.

A harmadik helyen kiemelt ausztrál Samantha Stosur, valamint a hatodikként rangsorolt orosz Anasztaszija Pavljucsenkova is bejutott a négy közé, hiszen mindkét teniszező megnyerte péntek esti mérkőzését.

Eredmény – Bajnokok Kupája

Szerdika-csoport:
Pavljucsenkova (orosz, 6.)-Cornet (francia, 7.) 6-2, 6-2

A csoport végeredménye: 1. Halep (román, 1.) 3 győzelem/0 vereség, 2. Pavljucsenkova 2/1, 3. Cornet 1/2, 4. Kirilenko (orosz) 1 győzelem, 5. Szvitolina (ukrán) 2 vereség

Szredec-csoport:
Stosur (ausztrál, 3.)-Pironkova (bolgár, 8.) 6-1, 6-4
Vesznyina (orosz, 5.)-Ivanovic (szerb, 2.) 6-4, 3-6, 7-6 (7-1)

A csoport végeredménye: 1. Stosur 2 győzelem/1 vereség (5-2), 2. Ivanovic 2/1 (5-3), 3. Vesznyina 2/1 (4-4), 4. Pironkova 0/3