Roger Federer (roger federer, )

A svájci teniszező bejutott az elődöntőbe a Bázelben zajló, 1,466 millió euró összdíjazású, keménypályás tenisztornán.

Roger Federer már az elődöntőben
Fotó: AFP

Roger Federer a bolgár Grigor Dimitrov ellen lépett pályára, akit az első szettben 6-3-ra győzött le, kettőből kettő bréklabdát értékesítve. A második játszmára feljavult a 8. kiemelt játéka, így rövidítésre mentette a szettet, de a svájci kíméletlen volt a tie-breakben és bejutott a legjobb négy közé.

A játéknap korábbi szakaszában az első helyen kiemelt, címvédő Juan Martín Del Potro 6-4, 6-4-re győzte le a francia Paul-Henri Mathieu-t.

Eredmények – ATP-torna, Bázel, negyeddöntők

Federer (svájci, 3.)-Dimitrov (bolgár, 8.) 6-3, 7-6 (7-2)
Del Potro (argentin, 1.)-Mathieu (francia) 6-4, 6-4
Roger-Vasselin (francia) – Brands (német) 6-3, 4-6, 6-3
Pospisil (kanadai)-Dodig (horvát) 7-6 (13-11), 6-4

Az első helyen kiemelt David Ferrer három játszmában legyőzte az ötödikként rangsorolt lengyel Jerzy Janowiczot az 1,5 millió euró összdíjazású valenciai férfi torna negyeddöntőjében. Továbbjutott a spanyol Nicolas Almagro is.

Eredmények – ATP-torna, Valencia, negyeddöntők

Almagro (spanyol, 3.)-Fognini (olasz, 7.) 7-6 (8-6), 6-2
Ferrer (spanyol, 1.)-Janowicz (lengyel, 5.) 6-4, 4-6, 6-0
Juzsnij (orosz)-Nieminen (finn) 7-5, 6-7 (4-7), 6-4
Turszunov (orosz)-Chardy (francia) 6-3, 6-3

A kínai Li Na megnyerte harmadik csoportmérkőzését is, ezzel elődöntőbe jutott a női teniszezők isztambuli WTA-világbajnokságán.  Az ázsiai játékos pénteken a sérüléssel küszködő fehérorosz Viktoria Azarenkát győzte le. Sikere egyben azt is jelenti, hogy kedvező szettaránya miatt másodikként a szerb Jelena Jankovic is továbbjutott a Fehér-csoportból – függetlenül az olasz Sara Errani elleni mérkőzésének eredményétől.

Li Na ellenfele az a Petra Kvitova lesz, aki Angelique Kerber elleni győzelmével harcolta ki az utolsó, még továbbjutást érő helyezést.

Csütörtökön a világelső amerikai Serena Williams már biztosította helyét a szombati elődöntőben, ahol Jankoviccsal találkozik.

Eredmények – WTA-világbajnokság, Isztambul

Vörös-csoport:
Kvitova (cseh, 5.)-Kerber (német, 8.) 6-7 (3-7), 6-2, 6-3

A csoport végeredménye: 1. S. Williams (amerikai, 1.) 3 győzelem/0 vereség, 2. Kvitova 2/1, 3. Kerber 1/2, 4. Radwanska (lengyel, 3.) 0/3