Esélyt se kapott a horvát óriás

vasek pospisil (vasek pospisil, )

Pospisil magabiztos játékkal nyert Karlovic ellen, az 1,446 millió euró (425 millió forint) összdíjazású, bázeli keménypályás férfi fedettpályás tenisztornán.

Továbbjutott a címvédő is

A kanadai Vasek Pospisil biztosra ment: saját adogatásai után csak hét labdamenetet bukott el a 208 centi magas horvát “szervakirály”, Ivo Karlovic ellen, aki így brékközelbe se kerülhetett. Pospisil győzelmével bejutott a legjobb nyolc közé, ahol ellenfele a szintén horvát Ivan Dodig lesz.

Az első helyen kiemelt 2012-es győztes argentin Juan Martin Del Potro könnyedén jutott a legjobb nyolc közé, miután csütörtökön két sima játszmában legyőzte a ciprusi Marcos Baghdatist.

Eközben Spanyolországban

Mindkét spanyol, az első helyen kiemelt David Ferrer és a harmadikként rangsorolt Nicolas Almagro is nyert az 1,5 millió euró összdíjazású valenciai férfi tenisztorna csütörtöki nyolcaddöntőjében.

Serena Williams már elődöntős

Az amerikai Serena Williams a harmadik, csütörtöki csoportmérkőzését is megnyerve elődöntőbe jutott a női teniszezők isztambuli WTA-világbajnokságán. A világelső játékos ezúttal a cseh Petra Kvitovát győzte le.

A kínai Li Na csütörtökön a második mérkőzését is megnyerte a női teniszezők isztambuli WTA-világbajnokságán, így közel került a továbbjutáshoz a Fehér-csoportban. Az ázsiai játékos ezúttal három játszmában győzte le a szerb Jelena Jankovicot.

A lengyel Agnieszka Radwanska harmadik mérkőzését is elvesztette a női teniszezők isztambuli WTA-világbajnokságán. A harmadik helyen kiemelt játékos, aki csütörtökön a német Angelique Kerberrel szemben maradt alul, játszmát sem nyerve búcsúzott.

Fotó: AFP

A 4,9 millió dollár (1 milliárd forint) összdíjazású, nyolcfős idényzáró tornán a Fehér- és a Vörös-csoport első két-két helyezettje kerül a szombati elődöntőbe.

Eredmények:

Fehér-csoport:
Li Na (kínai, 4.)-Jankovic (szerb, 7.) 6:3, 2:6, 6:3

A csoport állása: 1. Li Na 2 győzelem/0 vereség, 2. Jankovic 1/1 (3-2), 3. Azarenka 1/1 (2-2), 4. Errani 0

Vörös-csoport:
S. Williams (amerikai, 1.)-Kvitova (cseh, 5.) 6:2, 6:3
Kerber (német, 8.)-Radwanska (lengyel, 3.) 6:2, 6:2

A csoport állása: 1. S. Williams 3 győzelem/0 vereség, 2. Kerber és Kvitova 1/1 (2-2), 4. Radwanska 0/3