A Veszprém bevette Zágrábot

A Veszprém nagyon könnyedén, 11 góllal győzött a horvát Croatia Zagreb otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójának vasárnapi mérkőzésén, így továbbra is százszázalékos csoportjában.

Jól kezdte a mérkőzést a magyar bajnok, mely néhány perc után 3-0-ra, majd 5-2-re is vezetett. Ezt követően a hazaiak a 10. percben egy gólra zárkóztak fel, a folytatásban azonban nem tudtak ellenállni a veszprémi támadásoknak.

Nagy Lászlóék hat gólt lőttek sorozatban, míg a zágrábiak egészen a 22. percig nem találtak kapuba. A félidő hajrájában is a Veszprém dominált, s végül hétgólos előnnyel mehetett pihenni (8-15).

A fordulás után sem változott a mérkőzés képe, a magyar együttes kézben tartotta az összecsapást, s csak annyi volt a kérdés, hogy győzelmének aránya mekkora lesz: a találkozót végül 11 góllal nyerte Carlos Ortega csapata.