Marquez karnyújtásnyira a vb-címtől

Marc Márquez (marc márquez, )

A spanyol Dani Pedrosa nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Malajziai Nagydíját a MotoGP kategóriában, de a második helyen célba érő újonc Marc Marquez az összetettben tovább növelte előnyét a futamon harmadik Jorge Lorenzóval szemben.

Pedrosa a tavalyi diadala után sorozatban másodszor győzött Szepangban. Az összetettben a szintén spanyol Marquez előnye már 43 pont honfitársával, Lorenzóval szemben. A hátralévő három futamon legfeljebb 75 pont gyűjthető.

Moto2-ben és Moto3-ban szintén spanyol sikerek születtek, előbbi kategóriában Esteve Rabat, utóbbiban pedig az összetettben is az élen álló Luis Salom nyert.

Eredmények – Gyorsaságimotoros-vb

MotoGP:
1. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 40:45.191 perc
2. Marc Marquez (spanyol, Honda) 2.757 másodperc hátrány
3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 6.669 mp h.
Az állás 15 futam után (még 3 van hátra): 1. Marquez 298 pont, 2. Lorenzo 255, 2. Pedrosa 244

Moto2:
1. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 25:45.411 perc
2. Pol Espargaro (spanyol, Kalex) 1.563 másodperc hátrány
3. Thomas Lüthi (svájci, Suter) 2.910 mp h.
Az állás 14 futam után (még 3 van hátra): 1. Scott Redding (brit, Kalex) 224 pont, 2. Espargaro 215, 3. Rabat 196

Moto3:
1. Luis Salom (spanyol, KTM) 40:42.441 perc
2. Alex Rins (spanyol, KTM) 0.069 másodperc hátrány
3. Miguel Oliveira (portugál, Mahindra) 0.408 mp h.
Az állás 14 futam után (még 3 van hátra): 1. Salom 284 pont, 2. Rins 270, 3. Maverick Vinales (spanyol, KTM) 258