Szoros meccsek a férfi kosárlabda NB1-ben

jászberény (jászberény, kosárlabda)

A Jászberény hosszabítást követően győzött a Szombathely ellen, míg a Körmend kétpontos különbséggel diadalmaskodott Pécsett.

Az eddig nyeretlen fehérváriak az idáig nyeretlen Jászberény otthonában léptek pályára. A két alakulat végig fej-fej mellett haladt, s a rendes játékidőben nem született döntés a győztesről. A hosszabbításban összerogyott a vendég gárda, teljesen elvesztették a fonalat, s a jászságiak kilenc ponttal nyerték a ráadást.

A játéknap másik találkozóján egy hasonlóan izgalmas összecsapáson, főképp a negyedik negyedben nyújtott kiváló teljesítményének köszönhetően  győzött a körmendi alakulat a sorozatban harmadik vereségét elszenvedő pécsiek vendéglátásában.

Eredmények – Férfi kosárlabda NB1

Pécsi VSK-PANNONPOWER – BC Körmend 77-79 (19-19, 26-18, 17-20, 15-22)
legjobb dobók: Budimir 27, illetve Ferencz 26

FORTRESS Jászberény-Falco KC Szombathely 101-92 (21-27, 25-16, 20-22, 18-19, 17-8)
legjobb dobók: Raivio 24, illetve Timberlake 25