Sport sport

Járt a taps a Szolnoki Olajnak

A Szolnok férfikosárlabda-csapata hazai környezetben győzte le 81-69-re a Szkopjét az Adria Ligában.

A Szolnoki Olaj az Adria Liga első fordulójában a Zadar otthonában kapott ki, így Nedeljko Asceric csapatának volt min javítani. Kedden az a macedón Szkopje látogatott a Tiszaligetbe, amely győzelemmel rajtolt a sorozatban.

Gecevski kosarával indult a találkozó, ám innentől magához ragadta a kezdeményezést a magyar együttes, amely 10-4-re is vezetett. Innen kapaszkodott vissza a Szkopje, olyannyira, hogy tíz perc játék után már a vendégeknél volt az előny. Horváth triplája vezette fel a második negyedet, az Olaj pedig nagyon megnyomta ezt a játékrészt, ennek köszönhetően a szünetben már 35-24 volt az állás.

Lóránt Péter 13 ponttal zárt

A fordulás után a szolnokiak magabiztosan őrizték az előnyüket, sőt, még valamennyivel meg is tudták azt toldani az utolsó felvonás előtt. A negyedik negyed kissé döcögősen indult, a Szkopje lőtávolon belülre is került egy kis ideig, azonban a végét simává tette az Olaj – a közönség az utolsó percben már felállva tapsolta a kedvenceket.

Warren 17 ponttal volt a hazaiak legjobbja a győztes hazai nyitányon.