Kenyai világrekord a Berlin Marathonon

A kenyai Wilson Kipsang 15 másodpercet javított a korábbi csúcson.

A jelek szerint Berlin ideális helyszín egy jó maratonfutáshoz. A vasárnapi futás alkalmával a kenyai Wilson Kipsang 2:03:23 alatt teljesítette a távot, 15 másodperccel javította meg honfitársa, Patrick Makau 2011-ben felállított rekordját. Érdekesség, hogy a világ hat legjobb eredményét a német fővárosban futották meg.

„Nagyon örülök, hogy sikerült a rekorddöntés és még nyertem is. Amikor tíz évvel ezelőtt Paul Tergat ugyanitt megdöntötte a rekordot, az nagyon inspirálóan hatott rám, boldoggá tesz, hogy én is végrehajtottam ezt a bravúrt. Azt hiszem, tudok még ennél is gyorsabban futni” – mondta a londoni olimpia 31 esztendős bronzérmese.

Tergat 2:04:55 alatt teljesítette a Berlin Marathont 2003-ban, az volt az első alkalom, hogy a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) is jóváhagyta világrekordként.

A nőknél a szintén kenyai Florence Kiplagat nyert, harmadikként a 41 éves német Irina Mikitenko ért célba.

A versenyen mintegy 40 ezren indultak el.