A jégen is a Fradi nyerte a derbit

jégkorong (jégkorong, )

A Ferencváros ESMTK 6-1-re nyert az Újpest ellen a jégkorongos MOL Ligában.

Az első félidő nagy csatát hozott, a lila-fehérek egészen jól tartották magukat az első harmadban, főleg a kapuban remeklő Pleszkán József bravúrjainak köszönhetően. Milyen az élet, a hálóőr mindössze egyszer bakizott, abból rögtön gólt szerzett a Ferencváros – emberelőnyből.

A második húsz percben már sokkal egyoldalúbb volt a játék, igaz az újpestiek sokáig hősiesen védekeztek, de a hazaiak két gólt is szereztek gyors egymásutánban a játékrész közepén, ezzel pedig eldöntötték a meccset.

A harmadik felvonásban ugyan betalált egy ízben az Újpest, de közben a Fradi hármat is ütött, sima 6-1 lett a vége. Mindent elmond a találkozóról, hogy az ötöt kapó – az ötödik gól üres kapunál született – Pleszkán volt a vendégek legjobbja.

Az erdélyi rangadón a Brassó 3-1-re verte a Csíkszeredát.