Három magyar egység is a dobogón Dániában

Futó Csaba
Futó Csaba

újságíró. 2013. 09. 22. 19:41

A magyar válogatott egy ezüst- és két bronzérmet szerzett a Koppenhágában zajló maratoni kajak-kenu világbajnokság vasárnapi zárónapján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a felnőttek mezőnyében a Csay Renáta, Bara Alexandra kajakpáros szoros hajrában ezüstérmet szerzett a 25,8 kilométeres távon.

A kenupárosok döntőjében a Kövér Márton, Györe Attila alkotta hajó bronzérmet nyert. A férfi kajakpárosok között versenyző Noé Bálint, Noé Milán páros szintén harmadikként zárt.

Pénteken a junior kajak egyesek között Petró Ádám világbajnok, Koleszár Mátyás pedig bronzérmes lett. A nőknél Takács Tamara az első, Czéllai-Vörös Zsófia a harmadik helyen ért célba. A férfi kenusoknál Khaut Kristóf szintén győzött.

Szombaton kajak egyesben Csay Renáta ért célba elsőként, a kenusok versenyét pedig Kövér Márton nyerte. Az ifjúsági női kajakpárosoknál a Takács Tamara, Czéllai-Vörös Zsófia duó győzött. A férfiaknál a Gere András, Berezvay Ernő egység ezüstéremmel zárt. Az ifjúsági kenupárosok versenye is magyar győzelemmel ért véget: Schmidt Richárd és Duró József szerzett aranyérmet, másodikként pedig a Balla Levente, Svajda Vajk páros futott be.

A magyarok a legjobb nemzetnek járó trófeát, a fából készült bikát is elnyerték. A 38 versenyzőből álló válogatott összesen 7 arany-, 3 ezüst- és 5 bronzéremmel zárta a világbajnokságot.