Hetet kapott a Sapa

A Sapa Fehérvár AV19 7-2-es vereséget szenvedett az Innsbruck otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki fordulójában.

A fehérváriak remekül kezdték a szezont, hiszen három meccsükből kettőt megnyertek, így a pénteki találkozó előtt még dobogós helyen álltak.

Ezt a pozíciót viszont nem sikerült megtartani, az Innsbruck ugyanis már az első harmadban komoly előnyre tett szert: az osztrákok Salazar és Pittl révén már a 8. percben 2-0-ra megléptek, majd Kovács és Jurik találatai után 3-1-et mutatott az eredményjelző.

A második felvonást is a hazaiak nyerték 2-1-re, így az utolsóban három gólos hátrányt kellett volna a Sapának ledolgoznia. Ez nem sikerült, sőt, még kettőt vágott az Innsbruck, így a vége 7-2 lett.

Eredmény – osztrák jégkorongliga (EBEL), alapszakasz

Innsbruck (osztrák)-Sapa Fehérvár AV19 7-2 (3-1, 2-1, 2-0)
Gólszerzők: Salazar (6.), Pittl (8.), Jurik (17.), Mössmer (33.), Donati (37., 50.), Höller (49.) illetve Kovács (18.), Sarauer (30.)