Bucira verték a Csíkszeredát

jégkorong (jégkorong, )

A címvédő Dab.Docler átgázolt ellenfelén a jégkorongos MOL Ligában: az Acélbikák 10-2-re nyertek.

Ahhoz képest, hogy az előző szezon két döntőse találkozott egymással kissé meglepő az eredmény, igaz az erdélyi együttes keretében nagy változások voltak a nyáron. Hétfőn este zongorázni lehetett a különbséget a két fél között, a Dab.Docler leheletkönnyedén lődözte a gólokat, a 25. percben már 4-0 volt.

Gröschl Tamás triplázott

A harmadik harmad kezdetén két kettős emberelőnyt is gólra váltott Góga Attila, azt hihettük szoros lesz a vége, de a HSC váratlanul összeomlott, a hazaiak pedig sorra értékesítették a lehetőségeket, 10-2 lett a végeredmény. A veterán Gröschl Tamás például kevesebb, mint 3 perc alatt szerzett klasszikus mesterhármast.

A Csíkszeredát mindössze az vigasztalhatja, hogy január 27-én ugyanígy kikapott 10-2-re Dunaújvárosban, a szezon végére viszont meglett az ezüst.

Az Érsekújvár annak ellenére, hogy az 5. percben 1-1-re állt hazai jégen az Újpest ellen végül elég sima, 6-1-es győzelmet aratott.

A harmadik mérkőzés is hazai sikert hozott, a Ferencváros Pesterzsébeten győzte le hosszabbításban a Brassót.