Vízilabda: kiesett a Honvéd a Magyar Kupából

vízilabda (vízilabda, malaga)

Meglepetésre a Kaposvár került ki sikerrel és jutott tovább a korábbi sokszoros bajnok Honvéddal vívott párharcból a férfi vízilabda Magyar Kupában.

A szombati, Kőér utcai 9-9-et követően a vasárnapi negyeddöntős visszavágón 6-2-re diadalmaskodott a Kaposvár.

A legutóbb kupadöntős és bajnoki ezüstérmes Szolnok – az idegenbeli 15-6 után a visszavágón 10-5-re nyerve – kettős győzelemmel búcsúztatta a Debrecen együttesét.

A Szeged jutott be harmadikkén a legjobb négy közé a férfi vízilabda Magyar Kupában, mivel a címvédő együttes – a szombati, egri 11-10-es vereség után – vasárnap három góllal nyert az Újszegedi Sportuszodában.

A Vasas jutott be utolsóként a férfi vízilabda Magyar Kupa elődöntőjébe, miután este 14-10-re legyőzte a vendég Ferencvárost, amellyel a szombati első mérkőzésen döntetlent játszott.